بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

مجتمع تبلیغاتی آفاق
کاریابی آرمان توس
بانک اطلاعات شهری
تخفیف
بانک اطلاعات شهری مشهد
ثبت نام هنر مندان

خواندنی ها و مطالب جالب و آموزنده

خواندنی های جالبخواندنی ها و مطالب جالب و آموزنده
گزیده ای از سخنان زنده یاد ایت الله رفسنجانی برای جامعه کشاورزی
گزیده ای از سخنان زنده یاد ایت الله رفسنجانی برای جامعه کشاورزی
ایانا منتشر می کند:
خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) به عنوان رسانه تخصصی بخش کشاورزی، به مناسبت ضایعه عصر امروز یکشنبه و درگذشت زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی این عالم ربانی و چهره ممتاز نظام سیاسی کشور، گزیده ای از اظهارات او در ۳ سال اخیر در زمینه کشاورزی و روستا را منتشر می کند:

 

 

 

 

 

 

 

زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی سرشناس ترین چهره نظام جمهوری اسلامی بود که در میان تمام مسوولان ارشد نظام، به جرات می توان به او لقب روستایی ترین و کشاورزی ترین چهره نظام را اعطا کرد. مقامی که جامعه روستاییان و کشاورزان ارادت ویژه ای به او داشتند و دارند و یکی از شاخص ترین لبیک های اخیر به او نیز اجابت درخواست اش برای رای دادن به حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ خورشیدی بود. با این وجود هاشمی به عنوان یک چهره متعادل همواره بر اصلاح ساختارهای معیوب کشاورزی ایران و نگاه دراز مدت بر توسعه پایدار تاکید داشت و در اجتماعات مختلف  با مردم، دانشگاهیان و مسوولان بر استفاده از راهکارهای نوین روز در علم و همچنین حفظ روحیه جهادی و سازندگی برای پیشبرد اهداف عالیه بخش کشاورزی و امنیت غذایی تاکید ویژه و پیوسته داشت.

خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) به عنوان رسانه تخصصی بخش کشاورزی، به مناسبت ضایعه عصر امروز یکشنبه و درگذشت این عالم ربانی و چهره ممتاز نظام سیاسی کشور گزیده ای از اظهارات او در ۳ سال اخیر در زمینه کشاورزی و روستا را منتشر می کند و در اخبار تکمیلی بعدی به درج سایر مطالب مرتبط با ایشان خواهد پرداخت:

*********************************
 

 هشتم اسفند ۱۳۹۲ خورشیدی در دیدار با اعضای شورای مرکزی خانه کشاورز:

* کشاورزی نقش بنیادی در تأمین اساسی‌ترین نیازهای زندگی مردم دارد

* از مهم ترین اقداماتی که امروز نیز می‌توان با سرمایه گذاری اندک در هرمنطقه‌ای انجام داد، طرح آبخوان‌داری است.

* مبنای ورود بخش خصوصی به صنعت کشاورزی اصلاح اصل ۴۴ قانون اساسی است. در مجمع تشخیص مصلحت نظام، این قانون را تصویب و با تایید رهبری در برنامه چهارم گنجاندیم تا با استفاده از آن زمینه ورود هرچه بهتر  بخش خصوصی به کشاورزی و صنعت و امور مهم دیگر را فراهم کنیم که متأسفانه انجام نشد.

 سوم مهرماه ۹۳ در بیست ‌وششمین گردهمایی فرماندهان پشتیبانی و مهندسی جنگ:

* دلیل بحران آب امروز ناشی از عملیاتی نشدن طرح‌های آبخوان داری و آبخیزداری آن دوران است

نخستین مشکل ما پس از پیروزی، رسیدن به فصل دروی گندم‌ها بود، در این دوران جوان‌های ما با دستور امام‌خمینی به کمک مردم رفتند و گندم‌های آن‌ها را درو کردند.

* اگر طرح‌های جهاد سازندگی در مورد آب عملیاتی می‌شد، در مسئله آب امروز ما دچار بحران نبودیم، زیرا یک مرکز تحقیقات در دوره جهاد سازندگی در مورد طرح‌های آبخیز‌داری و آبخوانداری وجود داشت که بعد از دوره ریاست جمهوری من مورد  غفلت قرار گرفت.

* من فکر می‌کنم آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی که یک زمانی از مدیران جهاد بوده، امروز با انجام اقدامات جهادی می‌تواند منابع موجود آب را حفظ کند.

زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی در روستای محل تولدش، بهرمان رفسنجان

* بنده خود را یک فرد معمولی و یک انسان روستایی که در مسئولیت‌ها خدمت و خطا کرده است، می دانم

 

یکم آبان ۹۳ در همایش ملی اقتصاد و تغذیه:

در سال‌های اخیر تلاش‌های علمی مناسبی در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان انجام شده است، اما مهم آن است که این علوم به صنایع راه یابد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نهم آذر ۹۴ در دیدار وزیر جهاد کشاورزی و معاونین او و روسای سازمان‌های مربوطه و مدیران بخش‌های مختلف جهاد کشاورزی:

صرفه‌جویی در مصرف آب و بهینه‌سازی آن و همچنین روی آوردن به کشت‌های گلخانه‌ای و اصلاح بذر را با توجه به مشکلات کشور ضروری دانست.

*سیاسی کردن مسایل مربوط به کشاورزی و تولیدات کشاورزان اقدامی نامناسب است. البته مردم روستاها در مناطق دور دست کشور نشان داده‌اند و ثابت کرده‌اند که فریب سیاسی بازی‌های شعاری را نمی‌خورند و در مواقع لزوم، آن اقدامی را انجام می‌دهند که مورد انتظار یک جمعیت انقلابی، اسلامی، شیعی و ایرانی است..

هاشمی رفسنجانی مهر ۹۴ در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه علوم تحقیقات:

* بنده خود را یک فرد معمولی و یک انسان روستایی که در روستا بزرگ شده و به شهر آمده و درس خوانده و در کارهای سیاسی اجتماعی کار کرده و در مسئولیت‌ها خدمت و خطا کرده است، می دانم.

 

٢٧ مهر در دیدار با جمعی از فعالان حوزه معماری و شهرسازی کشور:

* در گذشته مصالح سنگینی در ساختمان‌ها به کار می‌رفت و می‌رود و مسئله شهر‌سازی و معماری امری سلیقه‌ای و دیمی بود اما امروز دیگر نمی‌شود بی‌نظم ادامه داد و باید شهر‌ها و روستاهایمان را برای سال‌های طولانی آینده طراحی کنیم.

 

۹ آذر ۹۴ در دیدار وزیر جهاد کشاورزی و معاونین او و روسای سازمان‌های مربوطه و مدیران بخش‌های مختلف جهاد کشاورزی:

 

* برای جبران کمبود آب که به دلایل جغرافیایی و اقلیمی، سابقه‌ای تاریخی در کشور دارد، همان‌گونه که در دوران سازندگی تجربه موفقی شد، جلوگیری از خروج آب‌های مرزی و استفاده بهینه از آب‌های داخلی و نزولات آسمانی در قالب سد‌سازی  و کانال‌های انتقال و همچنین طرح‌های آبخوان داری و آبخیزداری، باید با جدیت پیگیری شود، تا بتوانیم رونق کشاورزی ایران را در همه مناطق و استان‌های مرزی تضمین کنیم.

 

* صرفه‌جویی در مصرف آب و بهینه‌سازی آن و همچنین روی آوردن به کشت‌های گلخانه‌ای و اصلاح بذر  با توجه به مشکلات کشور ضروری است.

  

 

 

۳۱ شهریور۹۵ در دیدار اعضای هیأت علمی وزارت جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه آبخیزداری:

* یکی از راه ها، آبخوانداری و آبخیزداری است که من از سال ها پیش حتی در خطبه‌های جمعه درباره اهمیت آن توضیح دادم و از مشاهدات خویش در منطقه نرماشیر استان کرمان مثال زدم.

*ایجاد جنگل‌ها برای مردم، شیرین و تفریحگاه است. بسیاری از درّه‌هایی که در سراسر ایران داریم، با هزینه‌ای بسیار کم، زمینه‌ای برای ایجاد آبخوانداری است./

 تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد