بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

بانک اطلاعات شهری
مجتمع تبلیغاتی آفاق
کاریابی آرمان توس
بانک اطلاعات شهری مشهد
تخفیف
ثبت نام هنر مندان

ویزگی های تدریس موفق 96/09/28

حوزه/ مدرس دوره دانش افزایی نومدرسین حوزه علمیه مشهد گفت: کسب اطمینان از صحت حرکت و استمرار ارزشیابی از اموری است که در عرصه تعلیم و آموزش مهم است .


به گزارش بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد:

حجت الاسلام رضائی در دوره دانش افزایی نومدرسین حوزه علمیه مشهد با اشاره به اینکه هر درس را باید به صورت کل به جز تدریس کرد، گفت: به طور مثال، کتاب های بلاغت جزئی است و احوال پاراگراف را نمی گوید، بلکه جمله را بیان می کند و توضیح می دهد که به همین علت بر جزئی نگری آن اشکال می گیرند.

وی افزود: با این روند کل به جزء، می توان نسبت به هر مسئله ای آگاهی داشت و از آن بهره برد و به اصطلاح در امر مربوطه نمره قبولی گرفت.

مدرس دوره دانش افزایی نومدرسین حوزه علمیه مشهد با تاکید بر آشنایی، شناخت و تسلط برای تدریس موفق، اظهار کرد: کسب اطمینان از صحت حرکت و استمرار ارزشیابی از امور دیگری است که در این عرصه مهم می باشد.

وی به انواع ارزشیابی تشخیصی، تکوینی و پایانی اشاره و ابراز کرد: ارزشیابی تشخیصی در ابتدا و ارزیابی تکوینی در میانه کار و ارزشیابی پایانی در واقع تکمیل دوره است و کسب اطمینان از صحت حرکت مربوط به ارزشیابی تکوینی می باشد.

حجت الاسلام رضایی افزود: این امر که مخاطب پیام اصلی بحث را دریافت کرده است، باید مورد توجه مدرس باشد و نکات حاشیه ای نیز به اقتضاء هر درس، کتاب، شخصیت و ... مشخص شود.

وی یا این توصیه که مدرس حوزه باید برای تفاوت های فردی طلبه ها پیش بینی لازم انجام دهد، توضیح داد: با توجه به قدرت و توان و استعداد افراد باید برنامه ریزی کرد.

حجت الاسلام رضایی بر تحصیل و تلاش گروهی که در واقع همان  مباحثه  است تاکید و خاطر نشان کرد: به طور مثال کتاب بحارالانوار و یا تفسیر نمونه با حضور افراد برجسته به صورت گروهی به نتیجه رسیده و نوشته شده است.

مدرس دوره دانش افزایی نومدرسین حوزه علمیه مشهد با بیان اینکه ارزشیابی جزو یادگیری است، گفت: نکته دیگر این است که معلم شاگردنگر باید باشد و توجه به نیازهای مختلف او مدنظر قرار گیرد.

حجت الاسلام رضایی، امیدبخشی را یکی دیگر از نکات مدنظر یک استاد دانست و ابراز کرد: مشکلات شخصی استاد نباید در فضای درسی باشد، بلکه می بایست نسبت به امیدبخشی به طلبه اهتمام ورزد و در واقع سبک زندگی را به شاگرد بیاموزاند.

 

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد