بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

تخفیف
بانک اطلاعات شهری
کاریابی آرمان توس
ثبت نام هنر مندان
بانک اطلاعات شهری مشهد
مجتمع تبلیغاتی آفاق

مشهد: امروز؛ عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی استان 96/08/24

همزمان با 24 آبان روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان رایگان انجام می شود.به گزارش بانک اطلاعات شهری و به نقل از روزنامه خراسان رضوی:
همزمان با 24 آبان روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی استان رایگان انجام می شود. به گزارش خراسان رضوی، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، معاون این اداره کل اعلام کرد: در 24 آبان عضویت افراد در کلیه کتابخانه های عمومی کشور از جمله کتابخانه های استان خراسان رضوی اعم ازنهادی و روستایی به صورت رایگان و با پرداخت هزینه صدور کارت عضویت انجام می شود. در همین باره و همزمان با هفته کتاب، صبح دیروز نشست انجمن کتابخانه های استان نیز با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از مسئولان در ساختمان شهید رجایی استانداری خراسان رضوی برگزار شد. معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در این نشست گفت: در شش ماه نخست امسال میزان نیم درصد درآمد شهرداری ها به نهاد کتابخانه های استان اختصاص داده شده و نسبت به سال گذشته رشد 400 درصدی داشته است که امیدواریم این رشد ادامه یابد. "سید جوادحسینی" افزود: امسال نسبت به سال گذشته به لحاظ عضویت در کتابخانه های عمومی 17 درصد رشد داشتیم و تعداد مراجعان به کتابخانه های عمومی یک میلیون و 594 هزار و 599 نفراست که نسبت به سال پیش 20 درصد رشد را نشان می دهد همچنین تعداد نسخ موجود درکتابخانه های استان دومیلیون و 948 هزار و 170 عدد است که در این زمینه نیز رشد 18 درصدی داشته ایم. وی بیان کرد: برای افزایش عضویت دانش آموزان در کتابخانه های عمومی در سه قلمرو مدیریتی می توانیم تصمیم بگیریم اول این که فرهنگ کتاب خوانی و کتاب را گسترش دهیم دوم این که سخت افزار ها یعنی کتاب و کتابخانه را متناسب با نیاز ها گسترش دهیم همچنین مدیریت کتاب وکتابخانه ها مسئله دیگری است که باید به آن توجه شود. حسینی تصریح کرد: حذف پست کتابدار اقدامی غیر علمی در آموزش و پرورش بود که به فرهنگ کتاب خوانی ضربه می زند زیرا اگر بخواهیم چیزی را تبدیل به فرهنگ کنیم باید از مدارس شروع شود، آن جا کانون تحولات جامعه است و مهم ترین نهاد برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی مدارس اند. در ادامه این نشست مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: اتفاقات پیش آمده درباره کتابخانه شهید هاشمی نژاد در نخستین روز از هفته کتاب زیبنده استان و شهرمان نیست. حسین اکبری با اشاره به اعضای 400 هزار نفری عضو این کتابخانه افزود: کتابخانه شهید هاشمی نژاد نیز که مشمول این بی مهری شد، فعال بوده و رقم بالایی در کتاب امانتی داشت طوری که در آن جا هزار و 100 کتاب امانتی تنها در 20 آبان ماه به امانت گذاشته شده بود و امیدواریم مشکلات پیش آمده توسط مسئولان رفع شود.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد