بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

ثبت نام هنر مندان
بانک اطلاعات شهری مشهد
تخفیف
بانک اطلاعات شهری
کاریابی آرمان توس
مجتمع تبلیغاتی آفاق

ایجاد بیش از 27 هزار فرصت شغلی در استان خراسان رضو 96/05/12

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: علی رغم اینکه در سه ماهه اول امسال رشد اشتغال استان نسبت به سال گذشته خوب بوده و بیش از 27 هزار شغل جدید ایجاد شده است اما تا رسیدن به ایجاد 160 هزار فرصت شغلی جدید در استان در حوزه های مختلف فاصله زیادی داریم.


به گزارش بانک اطلاعات شهری مشهد و به نقل از ایسنا

علیرضا رشیدیان در حاشیه مراسم کلنگ زنی فاز 2 مجموعه صنعتی چرم شهر اظهار کرد: یکی از مطالبی که رییس جمهور به جد دنبال آن بود، این بود که دولت یازدهم دولتی محیط زیستی است. شاید برخی اوقات بنگاه های تولیدی نسبت به برخی سختگیری ها در حوزه زیست محیطی گلایه ای داشته باشند ولی این نکته قابل توجه است که خانواده همه ما در این شهر زندگی می کنند و از هوا، آب و خاک آن بهره می برند. اگر قرار باشد به مسایل زیست محیطی توجهی نکنیم با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین اهداف راه اندازی شهرک های صنعتی مسایل زیست محیطی است. شهرک های صنعتی ایجاد شد که در کنار سایر مزایای خود بتواند سیستم آلایندگی صنایع را کنترل کند. به همین جهت یکی از موضوعات مهم در همه شهرک های صنعتی مساله جمع آوری فاضلاب ها و فیلتر کردن آلاینده ها بوده است که در این رابطه شهرک های صنعتی و صنعتگران تلاش کردند این مشکل را به نوعی کنترل کنند. در این مسیر راه اندازی و تجهیز تصفیه خانه ها نیز موثر است.

رشیدیان با بیان اینکه یکی از مزیت های استان ما صادرات بیش از 14.5 میلیون تن پوست دامی است، تاکید کرد: باید به جای صادرات پوست چرم به صورت خام، آن را به کالاهای بهتری تبدیل کنیم. در همین راستا تلاش شد واحدهای چرمی در یک مرکز جمع آوری و متمرکز شوند. با این حال یکی از مسایلی که در حوزه صنعت چرم بسیار مورد توجه است، مساله پساب آن است که این یک معضل طبیعی است و باید از قبل برای آن پیش بینی های لازم می شد و شاید متناسب با این وضعیت تصفیه خانه های مناسب شکل نگرفت.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: البته شاید همین تصفیه خانه های جدید نیز کفایت این امر را نکند؛ به همین جهت بایستی برخی عملیات های پیش تصفیه در بنگاه های تولیدی صورت گیرد که در این راستا برخی صنعتگران ما در قالب مصوبات ستاد تسهیل استان این امر را آغاز کردند و لازم است ما نیز آن را دنبال کنیم تا سیستم مناسبی برای رفع این آلایندگی ها ایجاد شود. 

وی با اشاره به آغاز عملیات احداث طرح توسعه ای تصفیه خانه چرم شهر تصریح کرد: امروز عملیات این تصفیه خانه آغاز می شود و پیمانکار داخلی مسئولیت آن را بر عهده دارد که این یک ظرفیت داخلی است و امیدواریم عملیات احداث این تصفیه خانه سریع تر و در زمان خود به سرانجام رسد. با این رویداد پوشش تصفیه خانه ها در واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی مشهد تکمیل خواهد شد و امیدواریم بتوان از این ظرفیت تصفیه خانه ها به صورت استاندارد و بلندمدت بهره برد چون استان ما استانی کم آب بوده و یکی از راهکارهای کوتاه مدت برای مبارزه با مساله کم آبی استفاده از پساب ها در بخش صنعت و کشاورزی است. 

رشیدیان در خصوص حمایت های صورت گرفته از واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با این تسهیلاتی که در قانون بودجه دیده شده و شرایط بهتر این دولت، شاهد ابلاغ بخش اول بودجه های نقدینگی به استان بودیم. در گذشته بیشتر بودجه های عمرانی ما به صورت اوراق بود که البته همین هم برای ما کاربردی بود ولی در حوزه کمک های فنی اعتباری و ایجاد ظرفیت های مناسب نیاز بود که بودجه عمرانی به صورت نقدی به ما ابلاغ شود که امیدواریم طی روزهای آینده این تخصیص اعتبار صورت گیرد.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: علی رغم اینکه در سه ماهه اول امسال رشد اشتغال استان نسبت به سال گذشته خوب بوده و بیش از 27 هزار شغل جدید ایجاد شده است اما تا رسیدن به ایجاد 160 هزار فرصت شغلی جدید در استان در حوزه های مختلف فاصله زیادی داریم که امیدواریم این فاصله با همت همه مسئولان و دستگاه ها پر شود. 

در انتهای این مراسم کلنگ عملیات اجرایی طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرم شهر مشهد توسط استاندار و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر زمین زده شد. 

طرح مدون توسعه و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی چرمشهر با اعتباری افزون بر 180 میلیارد ریال اجرا خواهد شد که اعتبارات این طرح از محل اعتبار ملی، استانی و جاری و همچنین مشارکت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی چرمشهر تامین خواهد شد. 

با بهره برداری از این تصفیه خانه در شهرک صنعتی چرمشهر ظرفیت تصفیه روزانه 3000 مترمکعب فاضلاب واحدهای صنعتی و تولیدی فراهم می شود.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد