بانک اطلاعات شهری مشهد

موتور جستجو مشهد

کاریابی آرمان توس
ثبت نام هنر مندان
تخفیف
بانک اطلاعات شهری مشهد
مجتمع تبلیغاتی آفاق
بانک اطلاعات شهری

کاسبي جديد با اکسيژن فروشي در هواي آلوده 95/10/23

استاد دانشگاه و فوق تخصص بيماري‌هاي ريه تاکيد کرد که کپسول‌هاي اکسيژن هيچ ارتباطي به مهار آلودگي هوا ندارند و افراد نبايد فريب اين سودجويي‌ها را بخورند.


به گزارش بانک اطلاعات شهری و به نقل از پایگاه خبری آخرین خبر:

تخصص برخي سودجويان، شناسايي بحران و ماهي گرفتن از آب‌هاي گل‌آلود است. اين روزها که هواي بسياري از کلانشهرهاي کشور در دود و آلودگي غوطه‌ور است، خيلي‌ها حاضرند دست به هر کاري بزنند که سلامت خودشان و خانواده‌شان، قرباني آلودگي هوا نشود. در اين بين، عده‌اي هم پيدا مي‌شوند که با تشخيص همين نياز، به فروش کپسول‌هاي کوچک اکسيژن روي آورده‌اند تا به زعم خودشان، تجهيزات مقابله با آلودگي هوا را در اختيار خانواده‌ها قرار بدهند.

حتي ردپاي اين کپسول‌ها در برخي داروخانه‌ها هم پيدا مي‌شود و نمونه متداول آن که حتي مهر تائيد سازمان استاندارد را هم دارد، به قيمت حدود هشت هزار تومان به فروش مي‌رسد. با توجه به اين‌که حجم اکسيژن اين کپسول‌ها، بسيار محدود است، تقريبا بيش از دو بار بيشتر نمي‌شود از اکسيژن اين کپسول‌ها استفاده کرد. معمولا افرادي که دچار ناراحتي ريوي و قلبي هستند يا سالمندان و کودکاني که بيشتر از ديگران در معرض خطرات آلودگي هوا قرار دارند، مشتريان اصلي اين کپسول‌ها هستند؛ آن هم در حالي که متخصصان تاکيد دارند که استفاده از اين کپسول‌ها هيچ تاثيري در مهار آلودگي هوا ندارد.

فريب سودجويان را نخوريد
فروش کپسول اکسيژن به بهانه مقابله با آلودگي هوا، بازار جديدي خلق کرده که خيلي‌ها هم در دام تبليغات آن گرفتار مي‌شوند. شبکه‌هاي ماهواره‌اي و فضاي مجازي هم مملو از تبليغات کپسول‌هايي است که فروشندگان آن ادعا دارند با کمک آن مي‌شود شاخ غول آلودگي هوا را شکست.

دکتر رسول عليان‌نژاد، استاد دانشگاه و فوق تخصص بيماري‌هاي ريه در گفت‌وگو با جام‌جم توضيح مي‌دهد که اين کپسول‌ها هيچ ارتباطي به مهار آلودگي هوا ندارند و افراد نبايد فريب اين سودجويي‌ها را بخورند.

او تاکيد دارد که اين کپسول‌هاي اکسيژن به درد افرادي مي‌خورد که بدن آنها توانايي جذب کافي اکسيژن را ندارد و معمولا بيماران بدحال از آنها استفاده مي‌کنند، اما اين‌که اين محصولات را به اسم مقابله با آلودگي هوا بفروشند، هيچ دليل علمي و منطقي ندارد.

به گفته اين فوق تخصص بيماري‌هاي ريوي، عمده مشکلي که در حوزه آلودگي هوا داريم، وجود ذرات معلق و مضر در هواست که استفاده از اين کپسول، نمي‌تواند اين مشکل را حل کند و به طور کلي براي مقابله با آلودگي هوا، استفاده از کپسول‌هاي اکسيژن، منشا علمي ندارد.

تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات

این سایت دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک اطلاعات شهری مشهد می باشد----CopyRight©ShahrAshna1389-1391
مراکز تفریحی،زیارتی مشهد,خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، موتور جست‌وجوی مشهد،بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازی آنلاین ، سرگرمی ، نقشه مشهد ، ثبت نام رایگان ویژه اصناف مشهد ، بانک توانمندی های مشهد ، برنامه سینماهای مشهد ، مراکز بهداشتی مشهد ، مراکز تفریحی مشهد ، دفاتر اسناد رسمی مشهد ، وضعیت آب و هوای مشهد ، واگذاری زمین در مشهد ، خدمات رفاهی ویژه مشترکین بانک اطلاعات شهری مشهد ، سامانه پیام کوتاه رایگان ، پیام مسئولین شهر مشهد برای بانک اطلاعات شهری مشهد ، بازار کار مشهد ، نیروی متخصص در مشهد